specjalność PROGRAMOWANIE APLIKACJI MOBILNYCH I INTERNETOWYCH

Specjalność została opracowana w efekcie doświadczeń we współpracy z pracodawcami - przedstawicielami sektora IT z terenu województwa dolnośląskiego, specjalizujących się w zakresie wytwarzania oprogramowania. Jej założenia powstały na podstawie gruntownej analizy rynku pracy i stanowią odpowiedź na najbardziej poszukiwane w naszym regionie kompetencje w zawodach związanych z programowaniem.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są przez doświadczoną kadrę akademicką oraz ekspertów - pracowników firm sektora IT. Oprócz klasycznych zajęć dydaktycznych, studenci mają również możliwość uczestniczenia w dodatkowych aktywnościach realizowanych wspólnie z pracodawcą, w ramach których mogą rozwijać swoje kompetencje i tym samym jeszcze lepiej przygotowywać się do rozpoczęcia swojej kariery zawodowej. (Przykładowe zajęcia z pracodawcami).

Absolwent specjalności posiada szeroką wiedzę z zakresu wytwarzania oprogramowania. W trakcie kolejnych realizowanych w trakcie toku studiów kursów poznaje najnowsze technologie i narzędzia stosowane w procesie tworzenia oprogramowania. Uczy się kilku języków programowania, zasad projektowania wydajnych i niezawodnych aplikacji, zarządzania projektami oraz pracy zespołowej. Studenci poznają architektury najważniejszych platform i systemów operacyjnych, środowisk i narzędzi developerskich dzięki czemu potrafią właściwie dobierać technologie do rozwiązywanych problemów.

Absolwent specjalności z powodzeniem znajduje zatrudnienie jako programista, tester oprogramowania, a także w firmach zajmujących się wdrożeniami i integracją systemów informatycznych.