specjalność Grafika komputerowa

W trakcie studiów na specjalności Grafika komputerowa studenci nabywają dodatkową wiedzę umożliwiającą im wykonywanie różnorodnych zadań w zakresie obsługi i wykorzystania komputerowych programów graficznych.

Dodatkowe kwalifikacje z zakresu grafiki komputerowej obejmują - oprócz zagadnień teoretycznych z zakresu grafiki komputerowej i technik multimedialnych - umiejętność korzystania z zaawansowanego oprogramowania w zakresie grafiki 2D, 3D oraz projektowania graficznego.

pracownia komputerowa pwsz legnica

W programie kształcenia studentów tej specjalności znajdują się przedmioty zarówno z dziedziny sztuki (kompozycje plastyczne), jak również te dotyczące nowoczesnych technik multimedialnych (modelowanie i animacja komputerowa, obróbka i montaż wideo, prezentacje multimedialne) oraz zaawansowane metody grafiki zarówno wektorowej, jak i rastrowej. Praktycznych umiejętności studenci nabywają w ramach dużej ilości zajęć laboratoryjnych prowadzonych w salach wyposażonych w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie graficzne.

Absolwent specjalności może pracować na stanowisku pracownika firmy reklamowej. Może również znaleźć zatrudnienie w firmach projektujących i utrzymujących serwisy internetowe, jest przygotowany do pracy przy zaawansowanych projektach multimedialnych w wielu dziedzinach.